Archivált cikkek

25 éves Börcsök Attila néprajzi magángyűjteménye

Börcsök Attila néprajzi magángyűjteménye idén 25 éves. Attila a múlt és a hagyomány tiszteletét családjából hozta, ahol régi, archaikus tárgyak vették körül. 2002-ben a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumától végleges működési engedélyt kapott. Börcsök Attila gyűjtési területe Makó és környéke: Apátfalva, Magyarcsanád, Pitvaros, Tótkomlós és Őscsanád. Gyűjteményében megtaláljuk a halászat, méhészet, állattartás eszközeit, a hagymatermesztés, szőlő- és szemtermesztés anyagát. A bútorok közül kiemelkedőek a makói és apátfalvi festőasztalosság remekei, különösen szépek a menyasszonyi ládák.

Gyűjteményének szép és gazdag anyagát alkotják a népi textíliák. Gazdag viseleti anyag, szőttesek, hímzések árulkodnak a szerb, román, szlovák nemzetiségek sokszínű kultúrájáról.

A tárlat június végéig tekinthető meg a makói József Attila Múzeumban, igény szerint a gyűjtő hétvégenként tárlatvezetést is vállal.